Середа , 22 Листопад 2017

Яке значення мають ґрунти у природі і для життя людей? (3 клас. Природознавство)

Яке значення мають ґрунти у природі і для життя людей?

Мета: формувати в учнів уявлення про склад {повітря, вода, перегній, пісок, глина, мінеральні солі), властивості і значення грунтів; розвивати вміння спостерігати, узагальнювати; виховувати допитливість, самостійність.

Конспекти уроків природознавства на сайті «Школа України»

Підручник:  Грущинська I.В. Природознавство. 3 клас, — К.: Освіта, 2013. — 176 с.

Хід уроку.

  1.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
    II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
    —  Як відбувається утворення ґрунтів?
    —  Чому родючість уважають основною ознакою грунтів?
    —  Що надає Грунтам чорного забарвлення?
    —  Порівняйте гірські породи та грунти. Чим вони схожі, а чим — відрізняються?
    —  Поміркуйте, що відбувалося б на Землі, якби зникли Грунти.
    III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
    —  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про склад, властивості і значення ґрунтів.
    IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
    1.     Робота за підручником [с55-56)
    —  Пригадайте! З чого складається ґрунт? Яка його основна особливість? Дослідницька лабораторія. Вивчення складу та властивостей ґрунту
    Дослід 1
    —  Покладіть у склянку з водою грудочку ґрунту. Що ви помітили? (Почали виділятися дрібні бульбашки. У грунті міститься повітря.)
    Дослід 2
    Покладіть у банку з водою трохи ґрунту і розмішайте. Коли вода встоїться, злийте її. На дні банки затишаються частинки піску і глини. (Ґрунт склада ешься j гірської породи, піску, глини та перегною.)
    Дослід З
    —  Разом з учителем нагрійте грунт на вогні в бляшанці. Потримайте над ним шматочок скла або дзеркало. Що ви помітили? Чому на склі або дзеркалі з’явилися краплини води? Який висновок можна зробити із цього досліду? (У грунті міститься вода.)
    — Який можна зробити висновок про склад Грунту? (Він складається з води, повітря, піску, глини та інших домішок.)
    —  Роздивіться малюнки на с 56, поміркуйте і розкажіть! Як грунти забезпечують сприятливі умови для життя рослин?
    —  Що розказав про Грунт пан Кріт?
    2.     Фізкультхвилинка
    V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
    1.    Робота в парах
    — Замісіть з грудочки ґрунту «тісто». Розкачайте його і зробіть невеличке кільце діаметром 3 см. Якщо ґрунт складається тільки з піску, кільця з нього не вийде.
    Якщо кільце з ґрунту зробити можна, але воно тріскається, то це означає, що в ґрунті є глина і пісок, але більше піску.
    Якщо кільце не тріскається, то в ґрунті більше глини.
    2.    Тестування
    1. Головною ознакою ґрунту є:
    а) наявність поживних речовин;
    б) наявність каміння;
    в) родючість;
    г) світлий шар піску;
    д) різні за кольором шари землі.
    2. Основні властивості ґрунту — це:
    а) його колір;
    б) його вологість;
    в) його родючість.
    3. Як охороняти ґрунт?
    а) Будувати більше заводів, фабрик;
    б) удобрювати, саджати дерева, боротися з ярами;
    в) закопувати сміття, надмірно поливати, застосовувати отрутохімікати.
    VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
    —  Прочитайте сторінки Книги важливих знань про природу на с. 56.
    —  З чого складається ґрунт?
    —  Чому ґрунт має темний колір?
    —  Який ґрунт нанродючіший? Чому?
    VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С 54-56.

Проект «Облаштовуемо нашу планету»
—  Оберіть ґрунти, які відзначаються найбільшою родючістю.

Завантажити: Яке значення мають ґрунти у природі і для життя людей? (3 клас. Природознавство) (Розмір:11.7 KB Завантажено:2)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *