загрузка...

Чому восени добре збирати гриби? (2 клас. Природознавство)

Тема: Чому восени добре збирати  гриби?

Мета:  сформувати в учнів уявлення про гриби; навчити розрізняти їстівні і неїстівні гриби;  розвивати  пізнавальну активність дітей, уміння спостерігати; виховувати повагу і любов до природи, культуру поведінки.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

  1. Перевірка домашнього завдання

—  Яким  рослинам  допомагає  поселятися  на  нових  місцях  вітер,  яким  — тварини, а яким — люди?

  1. Робота над загадкою
  • І великі, і малі

Повдягалися в брилі,

І дощу ці одноніжки

Не бояться ані трішки.

Ліс — улюблений їх край.

А як звуться, відгадай! (Гриби)

—  Які слова допомогли назвати відгадку?

—  Звісно,  багато  хто  з  вас  знають не лише назви  грибів, але й  можуть відрізнити різні гриби один від одного.

III.  ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

—  Сьогодні  ви  дізнаєтеся  правила збирання  грибів  та навчитеся  розпізнавати їстівні та отруйні гриби.

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Робота за підручником (с. 54-55)

—  Розгляньте  малюнки.  Пригадайте,  чи  доводилося  вам  разом  із  дорослими збирати гриби? Скільки грибів назбирав казковий чоловічок?

—  Як гарно в лісі! А ще краще, коли йдеш лісом й час від часу натрапляєш на гриба. Але потрібно добре знати, коли, де, і які гриби збирати.

—  Коли грибів у ліс і найбільше?

—  Де треба шукати гриби?

—  Запам’ятайте приказки!

  • Де дуби, там і гриби.
  • Гриби — діти затінку.
  • Гриб сам не росте ніколи, коло нього і другий з’ явиться поволі.

— Запам’ятайте, гриби  не  належать  ані  до  рослин,  ані  до  тварин.  Це окрема група організмів. Для багатьох грибів домівка — ліс.

Дослухайтеся до порад їжачка Хитрячка. Якщо зібрався у ліс по гриби, потрібно знати, які з них їстівні, а які — отруйні.  Справжнім грибникам потрібні не тільки знання, а й пильність.

Будьте обережними! Отруйні гриби маскуються під їстівні.

—  Розгляньте  таблицю  на  с.  55.  Сатанинський  гриб  нагадує  білий  гриб. Червоний  мухомор  має  дуже  яскравий  вигляд,  його  з  іншими  грибами  сплутати важко.  Однак, і він дещо схожий на червоноголовця. Бліда поганка схожа на  зелену  сироїжку.  Опеньок  несправжній  лісовий  подібний  до  опенька осіннього справжнього.

—  Але  не  варто  збивати  чи  розчавлювати  отруйні  гриби.  їх їдять кабани, лосі, олені, борсуки, білки й дрібніші тварини.

  1. Фізкультхвилинка

V.УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

  1. Гра «В ліс за грибами»

На дошці — зображення кошика.

—  Відгадайте загадки (під час відгадування до кошика прикріплюються зображення відповідних грибів).

•  Із своїх найперших днів

Це найбіліший із грибів.

По властивостях він цінний,

Лікар від хвороб відмінний. (Білий гриб)

•  Слизьку шапку одягнув,

І під деревом заснув…

З задоволенням збирають

І на зиму закривають. (Маслюк)

 

•  Під березою грибочок,

Поряд мама і синочок…

З деревом вони куми,

Добре знаємо їх ми! (Підберезники)

 

•  Обліпили всі пеньочки

Мами, тата, сини й дочки:

Наче нитки, всі тоненькі,

Вишукані й чепурненькі. (Опеньки)

 

•  Ці грибочки невеличкі,

Із близнючок в них сестрички.

По ліса х мандрують пішки,

Носять рижі босоніжки. (Лисички)

•  Добра людям помічниця:

Є їй чим в житті гордиться!

У теплицях місце має —

Йод в собі для нас тримає! (Печериця)

 

  1. Гра «Їстівне — неїстівне»

Учитель промовляє назви грибів.  Якщо гриб їстівний, діти плескають у долоні. Якщо гриб неїстівний — тупотять.

Маслюк,  мухомор,  опеньки,  білий  гриб,  бліда  поганка,  несправжні опеньки, сироїжки, груздь, підосичник, підберезник.

  1. Гра «Хто більше?»

Виграє той, хто назве більше грибів.

—  Чому  люди  так  назвали  гриби:  рижик,  підберезник,  підосичник,  лисичка, маслюк?

  1. Робота над народними прикметами, пов’язаними зі збиранням грибів
  • Багато мошок — готуй козубок.
  • Перший туман літа — грибна прикмета.
  • Затягнулися дощі — груздів не чекай.
  • Потрібно раніше встати, щоб грибів набрати.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

—  Які бувають гриби?

—  Назвіть їстівні гриби свого краю.

—  Назвіть отруйні гриби свого краю.

—  Продовжіть правила збирання грибів:

  • Зрізай гриби…
  • Збирай тільки…
  • Не знищуй…

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

—  Складіть пам’ятку для грибників-початківців.

Завантажити: Чому восени добре збирати гриби? (2 клас. Природознавство) (Розмір:13.2 KB Завантажено:13)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *