Середа , 13 Грудень 2017

Перевір себе: що я знаю про неживу та живу природу восени? (2 клас. Природознавство)

Тема: Перевір себе: що я знаю про неживу та живу природу восени?

Мета:  виховувати  повагу  і  любов  до  природи,  культуру  поведінки;  повторити,  що  від неживої природи  залежить  стан  живої  природи,  а  також  діяльність людей  восени; розвивати  пізнавальну активність дітей;  вчити  розуміти,  у чому полягає  краса  і багатство осені, правильно поводитися  в природі восени.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання

—  Які осінні турботи у людей у містах і селах восени?

—  Розкажіть  про  те,  як  у  вашій  родині  заготовляють  на  зиму  осінній урожай овочів та фруктів.

III.  ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

—  Сьогодні ви доведете, що від неживої природи залежить стан живої природи,  а  також  діяльність людей  восени.  Переконаєтеся  у тому,  що розумієте, у чому полягає краса і багатство осені, і знаєте,  як потрібно правильно поводитися у природі восени.

ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Робота за підручником (с. 66-67)

—  Оберіть правильні відповіді на запитання наших героїв.

1) Рівнодення — це, коли:

а) день триває рівно 10 годин, а ніч  14 годин;

б) день і ніч тривають по 12 годин.

2) Які природні явища відбуваються у житті рослин восени?

а) Розпускання листя на деревах і кущах;

б) листопад;

в) пожовтіння листя;

г) достигання плодів і насіння.

3) Як розмножують рослини? Встанови відповідність.

1) Овочі на городах                                 а) живцями.

2) Кімнатні рослини                                б) насінням.

4) Які з грибів, що ти бачиш на фотографіях, їстівні, а які — отруйні?

а) Білий гриб;

б) опеньок осінній;

в) лисички;

г) бліда поганка.

  1. Який птах не належить до перелітних?

а) Соловейко;

б) лелека;

в) синиця;

г) чапля.

  1. Що трапиться, якщо восени зникнуть усі жолуді, горіхи та інші плоди?
  2. Фізкультхвилинка

УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Робота над загадками про комах

•  Серед л і с у горбик-дім,

Тисячі живуть у нім.

Працелюбні ці комахи:

Добрі, щирі, розумахи… (мурахи).

•  Тонкі ніжки, два крила,

І за розміром мала.

У кімнаті, надворі,

Рідна нам, як комарі. (Муха)

•  Фрукти, цукор полюбляє,

Де солодке відчуває.

В смужку в неї одежина,

Із комах уся родина. (Оса)

•  У живого гвинтокрила

На спині прозорі крила.

Кольорові шати,

Любить мандрувати. (Бабка)

•  Заповзята трудівниця,

Вона праці не боїться.

Дуже сильна ця комаха

Називається… (мураха).

•  Їх дружина кров з нас п’є,

В неї хист до цього є.

Як над вухом запищить —

Так і хочеться набить! (Комар)

•   По травичці, по землі

Коні бігають малі.

Іподромом для них луг,

Не поставиш їх у плуг! (Коник-стрибунець)

•   У червоного малятки

На спині краплинки-цятки:

Чорні вуса, голова,

Любить лагідні слова. (Сонечко)

•  В мене довгий хоботок,

З квіт збираю я пилок.

Щ е яскраві крильця маю,

Безтурботно я літаю. (Метелик)

•  В нього крила, в нього вуса,

Трохи я його боюся.

Як летить — так чути звук.

Бронзовий великий… (жук).

ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Хвилинка милування природою

—  Помилуйся  осінніми  пейзажами  (с. 67) та  пригадай  нашу  осінню мандрівку.

—  Що тобі запам’яталося, сподобалося найбільше?

—  Про що захотілося розповісти своїм друзям?

—  Що тебе вразило?

—  Які знання ти зможеш використати у щоденному житті?

—  Тепер ти можеш вирушати у гості до зими.

Завантажити: Перевір себе: що я знаю про неживу та живу природу восени? (2 клас. Природознавство) (Розмір:12.6 KB Завантажено:8)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *