Як звірі пристосувалися до життя взимку? (2 клас. Природознавство)
Тема: Як звірі пристосувалися до життя взимку?
Мета: сформувати в учнів уявлення про те, як зимують звірі; розвивати мовлення, мислення; виховувати допитливість, любов до тварин, що мешкають у лісах.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
- Перевірка домашнього завдання
— Розкажіть, за якими птахами ви спостерігали взимку.
— Розкажіть про зимове життя синичок, горобців та голубів. Як ви вважаєте, чому вони не відлітають у теплі краї?
- Гра «Так чи ні?»
- Сонце стоїть низько на небосхилі. (Так)
- Річки й ставки вкрились льодом. (Так)
- Падають рясні дощі. (Ні. Сніг.)
- Небо часто вкривають темні хмари. (Так)
- Всі дерева стоять голі. (Ні. Хвойні дерева зелені.)
- Повітря надворі тепле (Ні. Холодне.)
- На землю падає сніг. (Так)
— Які зміни сталися в неживій природі з настанням зими? (Сонце з’являється ненадовго, піднімається невисоко, дає мало тепла і світла, похолоднішало, річки замерзли, опади — сніг.)
— Безумовно, зміни в неживій природі вплинули на життя звірів.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, хто із звірів залягає у сплячку, а хто продовжує вести активний спосіб життя.
ІV.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
- Робота за підручником (с. 84-85)
— Пригадайте, як звірі восени готуються до зими. Чому вони накопичують жирові запаси? Для чого звірі на зиму змінюють своє хутряне вбрання?
— Роздивіться фотографії на с. 84 і порівняйте, як змінилося забарвлення хутра у білки та козулі взимку? Чому?
— Хутро у звірів узимку стає густішим, теплішим і набуває світлішого забарвлення.
— Як змінилося забарвлення хутра у лося, благородного оленя?
— Що розповіла Синьокрила Сойка про зимове життя звірів?
— Де взимку сплять їжаки? Чи роблять вони запаси на зиму? Які ще звірі залягають на зиму спати?
Зображувальний ряд: їжак у кублі під пеньком, борсук у норі, ведмідь у барлозі.
— Які звірі взимку ведуть активний спосіб життя?
— Вепри вночі викопують цілі траншеї, вишукуючи під снігом жолуді. Або влаштовують набіги на поля. Може, там випадково щось їстівне залишилося? Лисиці — мишкують, ловлять мишей під снігом. Хижаки вовки темними ночами бродять лісом у пошуках поживи. Велетні лосі поодинці і родинами ходять лісом, об’їдаючи кору і гілки осики, горобини, берези.
Усім звірам сутужно взимку із кормом. Тому, трапляється, тримаються вони там, де поживи більше, ближче до житла людини.
— Чому їжак узимку спить, а заєць — ні?
— Складіть ланцюг живлення у зимовому лісі.
- Фізкультхвилинка
V.УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Гра « Так — ні»
— Чи вірите ви, що…:
- взимку у ведмедиці народжуються ведмежата?
- білка всю зиму спить у дуплі?
- заєць узимку живиться тими запасами, які він приготував з осені?
- лисиця ловить мишей під снігом?
- Робота в парах
— Хто чим живиться?
Кора і гілки птахи
насіння і ягоди білки і птахи
горіхи кабани
жолуді лосі, зайці, олені
- Тестування
1) Хто живиться корою дерев?
а) Заєць; б) лисиця; в)вовк.
2) Хто взимку смокче лапу?
а) Кабан; б) лось; в) ведмідь.
3) Хто найнебезпечніший ворог мишей?
а) Кабан; б) лось; в) заєць; г) лисиця.
VI.ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового дізналися на уроці?
— Як переживають зиму звірі?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 84-85.
— Пригадайте казки і мультфільми, у яких розповідається про зимове життя звірів.
Завантажити: Як звірі пристосувалися до життя взимку? (2 клас. Природознавство) (Розмір:12.2 KB Завантажено:47)