Чотирикутники (8 клас. Геометрія)

Тема. Чотирикутники

Мета: сформувати уявлення про чотирикутник, його елементи: вершина, сторона, діагональ, сусідні сторони (вершини), протилежні сторони (вершини); ввести поняття периметра чотирикутника. Сфор­мувати первинні вміння:

  • відтворювати означення чотирикутника, його елементів;
  • знаходити на рисунку зображення чотирикутника та його елементів;
  • виконувати рисунки за описом;
  • розв’язувати найпростіші задачі на обчислення із використанням поняття периметра чотирикутника.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Наочність та обладнання: конспект «Чотирикутники».

Хід уроку

І. Організаційний етап

Вступне слово вчителя про:

  • особливості вивчення геометрії у 8 класі;
  • організацію навчального процесу у 8 класі;
  • будову підручника.

II. Перевірка домашнього завдання

Вчитель перевіряє літнє домашнє завдання (якщо таке було задано).

ІІІ. Формулювання мети і завдань уроку

Усвідомленому сприйняттю учнями матеріалу уроку може сприяти робота з повторення та усвідомлення найважливіших понять, вивче­них у 7 класі (цю роботу проводимо на етапі актуалізації знань та вмінь учнів), зокрема формується думка про те, що серед найважливіших по­нять курсу геометрії 7 класу можна виділити трикутник. Необхідно звернути увагу учнів на систему вивчення геометричної фігури «три­кутник»: означення → елементи → властивості → поняття рівності → ознаки рівності → розв’язування задач із використанням теоретичних відомостей про трикутник.

Після проведеної роботи з повторення означення та основних властивостей трикутника пропонуємо учням виконати завдання.

На площині дано 4 точки; розгляньте всі можливі випадки їх вза­ємного розташування. Які фігури утворяться, якщо поєднати всі мож­ливі випадки їх взаємного розташування? Які можливі варіанти вза­ємного розташування 4-х точок та фігур, що утворяться в результаті послідовного з’єднання точок відрізками.

Зосереджуємо увагу учнів на випадку, коли жодні три точки не ле­жать на одній прямій і жодні два відрізки не мають спільних внутрішніх точок, та таким чином формулюємо основну дидактичну мету уроку — вивчити згаданий випадок та його найпростіші властивості.

Завантажити: Чотирикутники (8 клас. Геометрія) (Розмір:34.2 KB Завантажено:32)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *