Форми поведінки тварин: дослідницька, харчова, захисна, гігієнічна, репродуктивна (7 клас. Біологія)

Тема: Форми поведінки тварин: дослідницька, харчова, захисна, гігієнічна, репродуктивна

Мета: сформувати знання учнів про форми поведінки тварин, розглянути на конкретних прикладах видову схильність тварин до деяких форм поведінки; розвивати вміння аналізувати, установлювати причинно-наслідкові зв’язки; удосконалювати вміння працювати з інтернет-джерелами, створювати комп’ютерні презентації; виховувати наполегливість, старанність і культуру спілкування.

Обладнання: зошит, підручник, малюнки, комп’ютер

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

І.    Організаційний момент

Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку. Створення робочого настрою.

ІІ.  Перевірка домашнього завдання й актуалізація опор­них знань учнів

2.1. «Вірю — не вірю».

Учням необхідно позначити пропоновані твердження познач­ками «+» — вірю або «–» — не вірю.

Чи вірите ви, що

1)   усі тварини здатні до міграції?

2)   найбільш відомими мігруючими тваринами є птахи і риби?

3)   хомінг — це інстинкт повернення додому?

4)   добова міграція притаманна перелітним птахам?

5)   під час далеких міграцій птахи орієнтуються за особливостями ландшафту?

6)   морським черепахам притаманна дальня сезонна міграція?

7)   однією з причин міграції тварин є пошук сприятливих місць для розмноження?

8)   однією з найпростіших форм просторової орієнтації тварин є ехолокація?

9)   прості форми ехолокації використовують метелики совки?

10) хомінг проявляється в ластоногих?

11) найяскравіше інстинкт повернення додому проявляється в голубів?

12) деякі птахи здатні визначати положення магнітних полюсів?

Завантажити: Форми поведінки тварин: дослідницька, харчова, захисна, гігієнічна, репродуктивна (7 клас. Біологія) (Розмір:261.5 KB Завантажено:108)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *