Ідеї доброти, поваги до людини, мужності, толерантності в романі (6 клас. Зарубіжна література)

Тема: Ідеї доброти, поваги до людини, мужності, толерантності в романі

Мета уроку: навчати учнів відбирати необхідний матеріал, давати оцінку вчинкам героїв; розвивати навички переказу тексту, творчі здібності учнів; виховувати в школярів активну життєву позицію, непримиренність до зла.

Обладнання: портрет письменниці, тексти роману «Хатина дядька Тома», завдання для творчої групової роботи.

Хід уроку

  1. Оголошення теми, мети і завдань уроку
  2. Актуалізація опорних знань учнів
  3. Перевірка домашнього завдання.
  4. Бесіда.

1)Які два полюси людей показала в своєму творі Гаррієт Бічер-Стоу? За якими ознаками вони роз­поділені таким чином? Хто підтримує цей розподіл?

(Люди поділені на рабів і рабовласників за кольором шкіри, товщиною гаманця, походженням. Цей розподіл підтриманий законом, суспільною думкою, державною системою).

2) Хто з рабів уособлює світогляд письменниці? (Том – виразник поглядів Гаррієт Бічер-Стоу, яка вважала, що християнська релігія приведе рабів і рабовласників до єдності.)

3) Чому Легрі ненавидить Тома, гарного й відповідального працівника? (Том стійкий, духовно не підкорений. Легрі відчував свою безпомічність у стосунках з Томом.)

Завантажити: Ідеї доброти, поваги до людини, мужності, толерантності в романі (6 клас. Зарубіжна література) (Розмір:20.1 KB Завантажено:46)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *