Розширення уявлень учнів про слово та речення. Ознайомлення зі словами — назвами дій (1 клас. Навчання грамоти)

Тема. Розширення уявлень учнів про слово та речення. Ознайомлення зі словами — на­звами дій. Бесіда «Режим дня». Робота з ілюстрацією «На уроці»

Мета: розширити уявлення учнів про слово і речення; формувати поняття про слова — назви дій; розвивати вміння правильно ставити до них граматичні запитання; вчити складати власні висловлювання за опорними малюнками; розвивати аудіативні уміння на рівні речення, удосконалювати дитяче мовлення; виховувати бажання дотримува­тися правильного режиму дня.

Обладнання: зошити у клітинку для графічного зображення моделей речень, предметні малюнки.

Хід уроку

І. Організаційний момент

  1. Вправи на розвиток аудіативних умінь на рівні речень

1 Актуалізація опорних знань учнів

Вступна бесіда

— За допомогою чого ми називаємо предмети?

— Чому до одних предметів ми ставимо питання хто?, а до ін­ших — що?

— Як ми умовно позначаємо слова — назви предметів?

— З чого складаються речення?

— Чи можна записувати речення, якщо не вмієш читати і пи­сати?

— Як позначаємо перше слово в реченні?

— Що ми ставимо в кінці речення?

— Для чого служить речення?

— Яку роль у реченні виконують слова, які нічого не означають?

— Як вони позначаються на моделі речення?

Завантажити: Розширення уявлень учнів про слово та речення. Ознайомлення зі словами — назвами дій (1 клас. Навчання грамоти)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *