Як розселяються рослини? (2 клас. Природознавство)

Тема: Як розселяються рослини?

Мета:  повторити знання учнів  про будову рослини; ознайомити учнів зі способами  поширення  рослин;  розвивати  логічне  мислення,  увагу;  виховувати  інтерес до життя рослин, прагнення більше дізнаватися про таємниці природи.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання

—  Які кімнатні рослини є у вас удома?

—  Як ви розмножуєте ваші улюблені кімнатні рослини?

—  Які є інші способи розмноження рослин?

III.  ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

—  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про способи поширення плодів і насіння у природі.

ІV.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Робота за підручником (с. 52-53)

—  Пригадайте, про кого так кажуть?

  • Дихають, ростуть, а ходити не можуть. (Рослини)

—  Розгляньте  малюнки  на с.  52.  Сонечко  Семикрапочка  цікавиться:  «Як рослини поширюють своє насіння?».

—  Розкажіть,  як  тварини  поширюють  плоди  і  насіння.  Розкажіть,  як плоди і насіння поширюються вітром.

—  Розкажіть, як деякі рослини самі розкидають своє насіння.

—  Роздивіться малюнки і складіть за одним із них (на вибір)розповідь про розселення рослин.  Кого використовує насіння лопуха як транспортний засіб?

  1. Фізкультхвилинка

V.УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

  1. Тестування

1) Як поширюється насіння?

  • Кульбаба:

а) вітром;                               б) водою;                               в) тваринами.

  • Реп’ ях:

а) вітром;                               б) водою;                               в) людиною і тваринами.

  • Сосна:

а) вітром, птахами, тваринами;     б) птахами;                                     в) водою.

2) Вітром поширюється насіння:

а) вишні;                                б) кульбаби;                                    в) реп’яха.

  1. Гра «Додай словечко»

—  Вставте у речення пропущені слова з довідки.

Для  поширення  насіння  рослини  мають  різні  пристосування:  насінина клена — …, лопуха — …, кульбаби — … (Парашутики, крильця, гачечки)

  1. Гра «Угадай казку»

—  Згадайте казки, у яких ви зустрічалися з плодами. Назвіть ці плоди,

«Принцеса на горошині»  —  …  (біб). (Г.Х.Андерсен)

«Ріпка» — … (ріпа).

«Горбоконик»  —  … (зерно). (П.Єршов)

«Попелюшка»  — … (гарбуз). (Ш.Перро)

«Пригоди Чиполліно»  — … (помідор, вишня). (Дж. Родарі)

  1. Дослідницький практикум. Як зберігати в домашніх умовах плоди та насіння?

Насіння  і  плоди  слід  зберігати  в  сухому,  але  прохолодному  місці  на  протязі.  Краще  —  в  мішечках  з  тканини,  паперових  пакетах,  коробках,  банках. Вони  мають  знаходитися  окремо  від  речовин  зі  специфічними  запахами  — гасу, нафталіну, парфумів тощо.

VI.ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

—  Розкажіть, як тварини розповсюджують насіння рослин.

—  На  що  схожі  плоди  клена,  ясена?  (На  крильця.  Вони  переносяться вітром.)

—  А  як  розповсюджуються  плоди  горобини,  калини,  обліпихи?  Вони  ж такі привабливі! (Птахами)

—  Які  ще способи  поширення  плодів  і  насіння  у  природі  ви  запам’ятали?

VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С . 52-53.

—  Дізнайтеся,  яким  рослинам  допомагає  поселятися  на  нових  місцях вітер, яким — тварини, а яким — люди?

Завантажити: Як розселяються рослини? (2 клас. Природознавство) (Розмір:11.7 KB Завантажено:25)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Яндекс.Метрика