Розв’язування задач (8 клас. Геометрія)

Тема. Розв’язування задач

Мета: доповнити знання учнів поняттями: «достатня та необхідна умови», «критерій»; відпрацювати вміння відрізняти необхідні та дос­татні умови, а також використовувати вивчені необхідні й достатні умови паралелограма до розв’язування задач.

Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.

Наочність та обладнання: конспект «Паралелограм».

Хід уроку

І. Організаційний етап

 II. Перевірка домашнього завдання

Якість засвоєння теоретичного матеріалу попереднього уроку мож­на перевірити під час фронтальної бесіди (яку можна провести у формі інтерактивної вправи «Мікрофон»).

Запитання для бесіди

  1. Діагоналі чотирикутника АВКМ перетинаються. Чи обов’язково цей чотирикутник є паралелограмом?
  2. Точка перетину діагоналей чотирикутника ВСКМ не є серединою однієї з них. Чи може цей чотирикутник бути паралелограмом?
  3. Точка М є серединою відрізка КО і BD. Як називається чотирикут­ник BKDО?
  4. Відрізки MN і КР паралельні. Чи означає це, що чотирикутник MNKP є паралелограмом?
  5. Для чотирьох точок площини А, В, С, К виконується умова АВ =СК. Чи випливає із цієї умови висновок, що точки А, В,С, К є вершина­ми паралелограма?
  6. Які відомості треба мати про чотирикутник, щоб зробити висновок про те, що він не є паралелограмом?

Перевірка виконання письмових вправ проводиться вчителем фронтально за зразками (у разі необхідності) або тільки в тих учнів, які потребують додаткової педагогічної уваги.

Завантажити: Розв'язування задач (8 клас. Геометрія) (Розмір:25.0 KB Завантажено:29)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Яндекс.Метрика