Урок додаткового читання. Е. Гофман. «Золотий горнець» (9 клас. Зарубіжна література)

Тема. Урок додаткового читання. Е. Гофман. «Золотий горнець»

Мета: поглибити знання про творчість Гофмана; ознайомити учнів з твором Е. Гофмана «Золотий горнець»; виховувати інтерес до літератури та мистецтва.

Обладнання: схема.

Тип уроку: додаткове читання з елементами аналізу епічного твору.

Художник — не професія,

художник — спосіб життя.

Е. Гофман

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності

Два паралельні світи можуть перехрещуватися, можуть існувати паралельно, але завжди існує трагічне, хоча й іронічно осмислене протиріччя між світом таланту і фантазії та світом бездуховності й обмеженості. Гофмана не зрозуміли сучасники, але вже через декілька десятирічь після його смерті письменника почали вважати пророком. Едгар По, Оноре де Бальзак, Федір Достоєвський, Олександр Блок, Франц Кафка та багато інших вважали Гофмана своїм учителем. У першій книзі «Фантазії в манері Калло. Листи з щоденника мандруючого ентузіаста» Е. Гофман стверджує: художник — не професія, художник — спосіб життя. Таким є Ансельм із новели «Золотий горнець» (1814). Уже ця рання новела демонструє основні особливості творчості Гофмана: зображуючи матеріальний світ, він майстерно передає колорит через естетичну деталь (дія відбувається в Дрездені, місто легко впізнати), реально відображає життя німецького бюрґерства (мрії Вероніки є типовими мріями духовно обмеженої особистості жіночої статі). «Золотий горнець» так само, як і «Крихітка Цахес», приголомшує своєю чудернацькою фантастикою. Але чим неймовірнішою є пригода, тим стає більш очевидним — усе це є плодом нестримної вигадки пи-сьменника, усе це є казкою. Сьогодні ми про казку й поговоримо.

Завантажити: Урок додаткового читання. Е. Гофман. «Золотий горнець» (9 клас. Зарубіжна література) (Розмір:37.0 KB Завантажено:4)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Яндекс.Метрика